Wymogi Blue Media do Twojego serwisu

Autor: Blue Media

Wymogi Blue Media dla Twojego serwisu dotyczą dwóch kwestii: zawartości serwisu oraz regulaminu serwisu.

Wymogi dotyczące zawartości serwisu znajdziesz na tej podstronie, natomiast te dotyczące regulaminu znajdują się tutaj.

Regulamin Twojego serwisu powinien znajdować się w miejscu dobrze widocznym (najczęściej jest to dół strony).

Wszystkie podstrony powinny posiadać treść wprowadzoną przez Ciebie.

Zwróć uwagę, czy ceny podane na stronie serwisu są prawidłowe.

Jesteś zobowiązany w szczególności do umieszczenia w regulaminie (oraz na stronach Serwisu poświęconych płatnościom) informacji  o udostępnionych w ramach Systemu Instrumentach  Płatniczych, a w szczególności obsługiwanych Kartach oraz PBL (Pay by link). Obowiązek ten może być zrealizowany za pośrednictwem poniższej treści:

„Dostępne  formy płatności:  Karty płatnicze  (Visa,  Visa  Electron,  MasterCard, MasterCard Electronic, Maestro), BLIK, Pay by link, Szybkie przelewy”;

Jesteś uprawniony, a na każde żądanie Blue Media zobowiązany, do umieszczenia w Serwisie dostarczonego przez Blue Media banera z ikonami banków oraz MOP (Międzynarodowe Organizacje Płatnicze: VISA i MasterCard) w zakładce o sposobach płatności.

Baner możesz pobrać z naszej strony https://platnosci.bm.pl/pomoc

Możesz też przygotować baner we własnym zakresie wykorzystując pojedyncze logotypy płatności oraz zachowując pole ochronne pomiędzy znakami handlowymi.

W przypadku obsługi płatności Kartami lub BLIKiem, zobowiązujesz się do prezentacji w Twoim Serwisie, w sposób wskazany przez Blue Media, dostarczonych przez Blue Media znaków MOP oraz Acquirera lub uczestnika systemu płatności PSP (Polski Standard Płatności).

W Serwisie powinno być wyświetlane logo Blue Media.

Przed dokonaniem transakcji należy uzyskać od Klienta potwierdzenie zapoznania się z regulaminem sklepu (np. przy wykorzystaniu odpowiedniego checkboxa).

Regulamin zgodny z prawem i wymogami Blue Media

Skorzystaj z Kreatora - dla Klientów BM specjalna oferta - 20% taniej.

Kod rabatowy: BMOWPBIO

Opis produktu powinien zawierać co najmniej:

 • nazwę produktu,
 • opis głównej cechy użytkowej,
 • nazwę producenta lub importera,
 • cenę wraz z walutą oraz informacje o tym czy cena zawiera podatek VAT,

wszystkie informacje powinny być dostępne w języku polskim oraz, w przypadku jeżeli Twój Serwis oferuje obsługę w  językach obcych, także w odpowiednich tłumaczeniach.

Jesteś zobowiązany do dostarczenia Klientowi rachunku potwierdzającego dokonanie transakcji. Rachunek powinien być dostarczony elektronicznie lub pocztą i zawierać następujące dane:

 • imię i nazwisko Posiadacza Karty,
 • data Transakcji,
 • kwota Transakcji,
 • waluta Transakcji,
 • nazwa Twojej firmy,
 • adres internetowy Twojej firmy,
 • opis sprzedanych Produktów.
  KARTY PŁATNICZE

Jeśli Twój serwis oferuje możliwość zapłaty za pomocą kart płatniczych:

 • Pamiętaj, aby podać właściwe terminy dostaw w koszyku oraz w odpowiedniej zakładce w sklepie.
 • Twój Serwis powinien prezentować w widoczny sposób informacje o możliwości realizacji Transakcji za pomocą Kart oraz wyświetlać w pełnych kolorach aktualne znaki firmowe MOP (Międzynarodowe Organizacje Płatnicze: VISA i MasterCard).
 • Zobowiązujesz się do umieszczenia i utrzymywania w swoim Serwisie krótkiej informacji o Blue Media i wskazanym przez Blue Media podmiocie obsługującym Autoryzację Transakcji przy użyciu Kart, składającej się z adresu internetowego strony www Blue Media i wskazanego podmiotu. Zamieszczona będzie również informacja dotycząca poziomów zabezpieczenia Systemu.
 • Na stronie Twojego serwisu musi znaleźć się Polityka prywatności.

Potrzebujesz Polityki prywatności?

Skorzystaj z Kreatora – stwórz ją ZA DARMO w 5 minut.

Wymogi dotyczące regulaminu w związku z wprowadzeniem kart płatniczych znajdują się tutaj.

Przyjmowania zapłaty przy użyciu BLIKa.

Jeśli zdecydujesz się na przyjmowanie płatności przy użyciu BLIKa powinieneś umieścić i utrzymywać w swoim Serwisie informacje i znaki towarowe systemu płatności PSP (Polski Standard Płatności) w zakresie i formie dostarczonej przez Blue Media.

Dostarcza rozwiązania do obsługi transakcji elektronicznych i wsparcia sprzedaży online – od drobnych domowych płatności po kompleksowe narzędzia dla bankowości elektronicznej i biznesu.